Sürət həddi aşılır, yol nişanlarının tələbləri pozulur, təhlükəsizlik kəmərindən isə ümumiyyətlə istifadə olunmur.
Mynws.azARB-yə istinadla xəbər verir ki, yol-hərəkəti qaydalarına əməl etməyən sürücülər mənzil başına tələsik çatmağı sanki öz həyatlarından üstün tuturlar. Necə gəldi avtomobil idarə edən sükan sahibləri yollarda vəziyyəti çətinləşdirməklə yanaşı, digər hərəkət iştirakçılarını da təhlükəyə atırlar.
Lakin bu hadisələrdən çoxları bir nəticə çıxartmır, hələ üstəlik özlərini haqlı sayırlar. Məsələn bu sürücünün qaydaları pozması azmış kimi, çəkiliş qrupunu kobud şəkildə etiraz etməkdən də çəkinməyib. Avtomobil sahibi sərnişinləri ilə birgə əməkdaşlara hücum edib. Təqribən bir saat ərzində aparılan çəkiliş zamanı 50-yə dək sürücü yol-hərəkəti qaydalarını pozduğuna görə cərimələnib.
Hər halda sürücünün məlumatsız olması, onun cərimələnməsi üçün ciddi səbəbdir. Amma yol polisinin də məqsədi heç də cərimələmək deyil. Cərimə olunmaq istəyənlər qaydalara əməl etməlidir. Çünki bu qaydalar hər kəsin həyatının təhlükəsizlik təminatçısıdır.